iPad 3 čeliť konkurencii zo strany Amazonu?

Spread the love

Ak chcete súťažiť s iPadom spoločnosti Apple a čo je dôležitejšie, nadchádzajúcim iPadom 3; Amazon mohol údajne predstaviť tablet už v októbri. Táto tableta sa údajne ponúka za cenu okolo 300 dolárov alebo nižšiu.

O plánoch Amazonov na tablety sa hovorilo pomerne ticho a možno si pamätáte, keď sa prvýkrát začali v máji, keď sa začal používať kódový názov «Hollywood», ktorého cieľom je čo najlepšie vylepšiť iPad 3 pred jeho vydaním.

Ako sme nedávno videli pri zariadení HP TouchPad, počas likvidácie stúpol predaj, čo znamená, že na cene stále záleží. Apple zostal pohodlný na trhu s tabletmi, pretože je aj naďalej svetovým lídrom. Väčšina ich konkurentov zaviedla tablety za približne rovnakú cenu ako iPad a naďalej je ťažké konkurovať.

Na opačnom konci spektra boli lacno dostupné tablety, ale ich kvalita a použiteľnosť utrpeli a tiež ich nestoja za kúpu. Na základe toho sa Amazon chystá predstaviť svoj prvý tablet koncom tohto roka v októbri, ešte pred očakávaným dátumom uvedenia iPadu 3, keď sa začne výroba. Ak sa kvalita zhoduje s cenou, veľa analytikov špekuluje, že Amazon má čo konkurovať; zvlášť ak sa držia okolo 300 dolárov.

Apple iPad 3 verzus Amazon Android „Hollywood Tablet“ 2012

Práve včas na dovolenkový predaj bude 7-palcový tablet Amazon vyrobený spoločnosťou Quanta Computer dostupný v októbri. Verím, že sa jedná o tabletku „Coyote“, o ktorej sa v minulosti hovorí, ktorá bude mať podobné vlastnosti ako iPad 2 a bude menšia z tých dvoch, ktoré zaviedla spoločnosť Amazon.

Podľa IBTimes sa sériová výroba ich ďalšej verzie 10 palcov, pravdepodobne tabletu „Hollywood“, začne v Q1 2012 s Foxconn. Ak tento tablet bude stáť oveľa viac ako 7 »verzia, potom Amazon môže naraziť na rovnaké ťažkosti, ktorým čelia iné neúspešné pokusy o najlepší Apple.

Vďaka silnému sledovaniu svojich čítačiek elektronických kníh (tiež vyrábaných spoločnosťou Foxconn) došlo k najväčšiemu predaju Amazonu na tomto trhu a dúfa, že v priemysle tabletov bodne na Apple. Tablet Amazon bude fungovať v systéme Android spoločnosti Google; a užite si Amazon Android App Store, ktorý je už plne funkčný.

Spoločnosť Apple však uviedla, že má pred sebou novú štruktúru nákladov, aby zostala konkurencieschopná, čo môže uviesť iPad 3 na trh za nižšiu cenu uvedenia na trh ako súčasná cena 499 USD za 16 GB iPad 2.