Tretia vlna iPadu s vlnou 4G v Austrálii

Spread the love

Fanúšikovia spoločnosti Apple na celom svete majú viac príležitostí oslavovať, pretože tretia generácia iPadu je uvedená na viac trhov po celom svete. IPad 3 sa konečne uvádza na medzinárodné trhy, počnúc Južnou Kóreou a pokračuje tucet ďalších. 20. apríla bol v Bruneji, Chorvátsku, na Cypre, v Dominikánskej republike, Salvádore, Guatemale, Malajzii, Paname, Svätej Maarten, Uruguaj, Venezuela a samozrejme v Južnej Kórei uvedený na trh nový iPad. Tretej vlne iPadu 3 predchádzala 23. marca jedna vlna, ktorá zasiahla väčšinu Európy, zatiaľ čo prvé vydanie iPadu 3 bolo na vybraných trhoch Severnej Ameriky, Európy a Ázie.

Posledná várka iPadu 3 bude zasiahnutá 27. apríla na ďalších 50 trhoch po celom svete vrátane Kolumbie, Estónska, Indie, Izraela, Lotyšska, Litvy, Čiernej Hory, Južnej Afriky a Thajska.

Za normálnych okolností spoločnosť Apple uvádza na trh svoje nové produkty na hlavných trhoch, ako sú napríklad Spojené štáty americké a niektoré ďalšie kľúčové mestá sveta, zatiaľ čo iné mestá a krajiny musia čakať týždne, týždne a niekedy aj niekoľko mesiacov. Tentokrát však niekoľko miest a krajín v Ázii a Tichomorí, Japonsku, Hongkongu, Singapure a Austrálii malo to šťastie, že sa na iPad 3 dostalo skôr, ako je obvyklé. Napriek skutočnosti, že iPad 3 bol k dispozícii na objednanie online alebo predobjednávky na väčšine svetových trhoch, väčšina kupujúcich a fanúšikov sa rozhodla pre rad pred obchodmi Apple Stores a autorizovaných predajcov, aby si mohla pozrieť na prvý pohľad a svoj vlastný iPad 3.

Aj keď si predobjednávka vyžaduje počkanie 5 až 7 dní, ľudia stále uprednostňujú spustenie iPadu 3 vo svojej lokalite, aby ho kúpili vytvorením dlhých kilometrov dlhých čiar. Cena iPad 3 sa tiež líši v závislosti od trhu.

Napríklad Malajzia má daňové zľavy, čo znamená, že iPad je o 10 USD nižší ako v Kórei. Na druhej strane v Bruneji to stojí o 40 USD viac ako v Malajzii. V Kórei bol iPad 3 veľmi úspešný, oveľa viac ako Galaxy Tab spoločnosti Samsung so sídlom v Kórei. Možno teda povedať, že jej úspech v Kórei znamená, že bude dominantným trhom s tabletami po celom svete. Napriek tomu, že spustenie v mnohých krajinách bolo také oneskorené, podarilo sa mu vo všetkých rôznych krajinách priniesť veľké množstvo vzrušenia.

Jeden z predchádzajúcich prijímačov iPadu 3 však bol s Apple veľmi rozrušený, pokiaľ ide o ich popis pripojenia iPad ako pripojenia 4G.

Austrália, kde bol iPad 3 uvedený na trh pri prvom spustení, má voči spoločnosti Apple nejaké sťažnosti. Austrálski spotrebitelia tvrdia, že spoločnosť Apple si myslí, že „austrálske 3G je také dobré ako jeho 4G.

“ Tvrdia, že boli podvedení v myšlienkach, že značka 4G iPadu 3G bude fungovať v miestnych pásmach LTE, ako bolo napísané na novom tablete Apple. Apple sa rozhodol postaviť svoje slovo pri používaní tohto pojmu v opise iPadu 3. Apple uviedol vo svojom rozhovore s Austrálskou komisiou pre hospodársku súťaž a ochranu spotrebiteľa:

„IPad s WiFi + 4G je zariadenie, ktoré funguje v súlade s deskriptorom„ 4G “, pokiaľ ide o rýchlosť prenosu údajov. Deskriptor „4G“… oznamuje spotrebiteľom v Austrálii, že iPad s WiFi + 4G bude poskytovať vyššiu úroveň služieb, pokiaľ ide o rýchlosť prenosu údajov (v súlade s prijatým odvetvovým a regulačným využitím tohto pojmu), a nie to, že iPad s WiFi + 4G je kompatibilná s akoukoľvek konkrétnou sieťovou technológiou podporovanou konkrétnym poskytovateľom mobilných služieb v Austrálii. »

Spoločnosť ACCC bola spoločnosť Cupertino predložená súdu, keď začala vyšetrovať sťažnosti austrálskych zákazníkov, že najnovší fondleslab nepracoval s miestnou sieťou 4G ponúkanou spoločnosťou Telestra, ktorá funguje na frekvencii 1800 MHz. Skutočne však používa rozsah 2100 MHz, ktorý používajú poskytovatelia HSPA +, ktorý Apple tvrdí, že je vo svojom výkone 4G, ak nie v názve. Zdá sa, že to ignorovali miestne telekomunikačné spoločnosti, ktoré ich naďalej označujú ako 3G.

Pojem 4G už viac neznamená, že Medzinárodná telekomunikačná únia vyhlásila, že také služby, ako je HSPA +, sa môžu tiež považovať za bezdrôtové siete novej generácie, čo robí štítok 4G dosť zavádzajúcim.

Keď sa vyvíjala známka 4G, boli jej najvýznamnejšími názvami LTE a WiMax. Ani jeden z týchto 4G nebol dostatočne rýchly podľa štandardu ITU pri sťahovaní 100 MB / s, keď je v pohybe, a 1 GB / s, keď stojí. Väčšina mobilných spoločností nebola s týmito podmienkami spokojná, a preto sa ITU prihlásila a vyhlásila, že je 4G, a akékoľvek ďalšie „vyvinuté 3G technológie“ sa mohli v tejto kategórii akceptovať.

V reakcii na austrálskych spotrebiteľov spoločnosť Apple začala vyrábať plagáty, ktoré obsahujú štítok „PS: Notually 4G“, a tiež webová stránka iPad spoločnosti Apple v Austrálii zmenila popis podľa poskytovateľov služieb. Naopak, táto zmena stratégie sa javí ako prostriedok spoločnosti Apple, aby sa vyhla plateniupokuty za lov, ktorý iPad 3 dokázal pracovať v austrálskej skupine LTE.